Beden Dili
  • Eğitim Kodu: GLSM02
  • Yer Durumu: Yer var
29.90TL
69.00TL
0 yorum
0 yorum
Miktar:

İnsan bir konuşarak bir de vücuduyla derdini anlatabilir. Konuşarak söylediğimiz cümlelerle karşımızdakini kandırabiliriz ama bedenimizle asla böyle bir şey mümkün değildir. Bir çok uzman dil yalan söylese de beden söylemez diye beden dilinin önemini ifade ederler.
Beden dilinin en önemli dört yararı, başkaları üzerinde olumlu bir etki yaratarak amacımıza ulaşmak, karşımızdakileri daha iyi anlayarak etkili bir iletişim kurmak, kendi beden hareketlerimizi denetleyerek, sosyal ortamlara daha çabuk uyum sağlamak, başkalarının gerçekte ne söylemek istediğini anlamaktır.
Konu insan davranışları olunca, bunların belirli kalıp ve sınıflara nasıl sokulabildiği sorusu akla Einstein'ın ünlü sözlerini getiriyor: "Bilim, duygusal deneyimlerimizin kaotik çeşitliliğini, mantıksal açıdan standart bir düşünce sistemine karşılık getirme çabamız. Bu sistemde tekil deneyimler, kuramsal yapıya öyle bir şekilde karşılık gelmeli ki, benzersiz ve inandırıcı bir sonuç ortaya çıksın. Duyusal deneyim, insanın dışındaki bir konu çerçevesinde gerçekleşir. Ancak onu yorumlayacak kuram, insan elinden çıkma ve olağanüstü bir çabayla zahmet gerektiren bir uyum sürecinin sonucu: varsayıma dayalı, asla tam anlamıyla kesin olmayan ve her zaman sorgulamaya, kuşkuya hedef olmaya mahkum bir sonuç."
Program bedenimizi en etkin biçimde kullanmayı öğretmektedir. Yani beden dilini iyi kullanamayan insana bedeni hükmederken, bu kuramı öğrenen bilen bireylerde durum tam tersidir.

Konular
 Beden Dili Tanımı
 İlk İzlenim
 Bedensel Temas
 El Hareketleri
 El ve Parmağın Kullanımı
 El Sıkışma (Tokalaşma) Türleri
 Duruş ve Oturuş Biçimleri
 Bacak Bacak Üstüne Atma
İnsan İlişkilerinde Mesafeler
 Araçlar ve Aksesuarlar
 Mesafe, Duruş ve Yönelmeler
 Yaş ve Cinsiyet Farkları
 Kültürler Arası Farklar
 Yaş ve Cinsiyetler Arası Farklar
 Yüz İfadeleri
 Mimik ve Jestler
 Gözlerle İletişim
 Ağız ve Dudaklar

Yorum Yap
Adınız:


Yorumunuz:

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Live Chat